Świąteczna zdrowa kuchnia. Rzeszów zna receptę na utrzymanie formy!

zdrowa kuchnia Rzeszów

Święta już za kilka dni, pewnie większość z nas rozpoczęła już do nich przygotowania. Jednym z ważniejszych aspektów dotyczących świąt, jest oczywiście jedzenie. Chcąc uniknąć efektu przejedzenia, a tym samym wyrzutów sumienia, przez to, że zjadłeś dużo więcej niż planowałeś, warto trzymać się kilku podstawowych zasad. Świąteczna zdrowa kuchnia Rzeszów też może być fit!

Zdrowa kuchnia a tradycyjne potrawy świąteczne!

Nikt z nas nie wyobraża sobie wigilii bez tradycyjnych potraw. Nawet, jeśli radykalnie pilnujesz ilości kalorii spożywanych na co dzień, w wigilię możesz zrobić wyjątek. Jednak jest jedna zasada, której musisz się trzymać – nie należy się przejadać. Zwłaszcza, jeśli 24 grudnia jesteś na kilku kolacjach wigilijnych. Rozsądne spożywanie posiłków sprawi, że nie pojawi się uczucie przejedzenia, a to znacznie wpłynie na Twój żołądek.

Jakich potraw unikać w czasie świąt, jeśli przestrzegasz diety?

Jeżeli chcesz dbać o swoje samopoczucie i kondycję przez cały czas, nawet w święta, warto dobrze przemyśleć, które z posiłków od razu odrzucić, a które jedynie ograniczyć.  W tym czasie zaleca się unikane potraw, które mają sporą ilość tłuszczu. Jest to na pewno zasmażka dodawana chociażby do kapusty z grochem, panierka, jak również śmietana obecna w różnego rodzaju sosach. Produkty te, z pewnością dodają smaku potrawom, jednak należy mieć na uwadze fakt, że również znacząco zwiększają jej kaloryczność. Kaloryczność potraw podnosi też smażenie jedzenia, więc jeśli chcesz jeść zdrowo, w miarę możliwości zaleca się gotowanie lub pieczenie.

Zdrowa kuchnia Rzeszów – odpowiednie trawienie jest niezwykle ważne!

Święta Bożego Narodzenia wielu z nas kojarzą się z jedzeniem i siedzeniem za stołem. Aby Twoja kondycja przez cały czas utrzymywała się na wysokim poziomie, warto po jedzeniu udać się nawet na krótki spacer. Dzięki temu żołądek zostanie w pewnej części odciążony.

Jakie jest rozwiązanie na to, by nawet w święta czuć się dobrze i nie mieć wyrzutów sumienia z powodu przejedzenia? Przede wszystkim powinieneś jeść odpowiednie ilości i nie zapominać o regularnym ruchu i odpoczynku.