O konieczności zdrowego odżywiania słyszymy niemal codziennie. Do prowadzenia zdrowej diety namawiają lekarze i dietetycy, a w sieci pojawiają się coraz to nowsze rodzaje diet, które mają nam zagwarantować dobre samopoczucie i smukłą sylwetkę. Jednak, co tak naprawdę kryje się pod pojęciem „zdrowa dieta” i jak ją ułożyć?

Zdrowa dieta, czyli zbilansowana

Zdrowa dieta to dieta zbilansowana. Powinna składać się z owoców i warzyw, mięsa i ryb, nasion i orzechów, produktów pełnoziarnistych, zdrowych tłuszczów. Niczego nie może w niej zabraknąć. Wyjątkiem jest sytuacja, kiedy cierpimy na alergie pokarmowe czy nietolerancje. Wówczas niektórych produktów po prostu unikamy, ale tak naprawdę możemy je łatwo zastąpić innymi, o podobnych wartościach odżywczych. Ważne, by codzienne posiłki były urozmaicone i dostarczały wszystkie niezbędne składniki pokarmowe, witaminy i minerały.

Indywidualne podejście do żywienia

Zdrowa dieta to także dieta indywidualnie skomponowana dla każdej osoby. Na samym początku należy ustalić własne zapotrzebowanie kaloryczne, czyli ilość kalorii, jaka jest nam potrzebna w ciągu dnia. Inne zapotrzebowanie kaloryczne ma pracownik biurowy, inne fizyczny. Zależy ono od naszego trybu życia, zwłaszcza aktywności fizycznej. Poza tym dietę należy dostosować do osobistych preferencji. Najprościej mówiąc – niektóre produkty nam smakują, inne nie, to oczywiste. Indywidualne menu zapewnia smaczne posiłki, oparte na tym, co lubimy jeść. Tym samym chętniej trzymamy się diety!

Korzyści zdrowego odżywiania

Zbilansowana, indywidualna dieta zapewnia dobrą kondycję psychiczną i fizyczną organizmu. To, co jemy w dużej mierze wpływa na nasze codzienne samopoczucie. Niewłaściwa dieta może być przyczyną bólów głowy, rozdrażnienia, osłabionej koncentracji, a nawet chorób. Sposób odżywiania oddziałuje także na funkcjonowanie wszystkich narządów ciała oraz jego wygląd zewnętrzny – stan skóry, włosów, paznokci. To dzięki zdrowej diecie utrzymujemy też smukłą, zadowalającą sylwetkę.

Zdrowie w pudełkach – zadbamy o Twoją zdrową dietę!

Nie masz czasu albo pomysłów na przygotowanie zdrowych posiłków z wysokiej jakości produktów? Zamów catering dietetyczny w restauracji Kulisy znajdującej się w Hotelu Falcon w Rzeszowie! Przygotujemy dla Ciebie smaczne i zdrowe posiłki na każdy dzień i dostarczymy je gdzie chcesz – do domu, szkoły lub pracy. Oferujemy dietę dopasowaną do Twoich potrzeb i trybu życia. Spróbuj już dziś zamawiając zestaw testowy!