Co jeść w pracy? Dieta do biura

Co jeść w pracy? Dieta do biura

Liczne obowiązki, spotkania, długie siedzenie przy komputerze, stres - to elementy towarzyszące pracy biurowej - wpływające również na to, jak się odżywiamy. Dobranie diety dla osoby pracującej w biurze jest szczególnie ważne. Ma ona bowiem na celu zapewnienie sytości przy jednoczesnym braku nadwyżki kalorii, które w nadmiarze i tak nie zostałyby spożytkowane, a przekształcone w tkankę tłuszczową. Odpowiednio zbilansowany posiłek sprawi, że nie będziemy obciążeni i senni, ale pełni energii oraz motywacji do pracy.

Co jeść w biurze, żeby mieć energię, ale nie przytyć?

Niezależnie od tego czy posiłki do pracy przygotowujesz w domu czy wybierasz szybkie zakupy przed dotarciem do biura, musisz pamiętać, że kluczem do sukcesu jest zachowanie równowagi i różnorodności. Dieta powinna być bogata w wartościowe składniki odżywcze, które znajdziesz m.in. w:

  • warzywach i owocach,
  • produktach pełnoziarnistych,
  • nabiale i jajkach,
  • chudym mięsie i rybach,
  • orzechach, nasionach i pestkach.

Jakie nawyki warto wprowadzić w życie?

Oprócz zabrania do pracy odpowiedniej ilości i jakości jedzenia, warto pamiętać o wprowadzeniu do swojej codziennej rutyny zdrowych nawyków. Zadbaj o:

  1. Rozpoczynanie dnia od śniadania.
  2. Regularne spożywanie posiłków.
  3. Picie odpowiedniej ilości wody.
  4. Niejedzenie w pośpiechu.
  5. Unikanie niezdrowych przekąsek.

Dlaczego dieta pudełkowa do biura to dobry pomysł?

Przytłaczająca ilość obowiązków w pracy sprawia, że po powrocie do domu ostatnie na co mamy ochotę to gotowanie. Dieta pudełkowa to idealne rozwiązanie dla wszystkich zapracowanych. Pozwala zaoszczędzić czas przy jednoczesnym zachowaniu urozmaiconego jadłospisu. Po zamówieniu cateringu posiłki są dostarczane dzień przed prosto do naszego domu, dzięki czemu nie marnujemy czasu na organizowanie lub zamawianie jedzenia. Dania przygotowane ze świeżych, wartościowych produktów  o odpowiedniej kaloryczności zapewniają niezbędną energię i lekkość.

Zamów dietę od Zdrowie w pudełkach dobraną do swoich potrzeb. Zadbaj o dobre samopoczucie i motywację do pracy!